Koleje Dolnośląskie – spotkanie w sprawie nowego wzoru umundurowania

You are currently viewing Koleje Dolnośląskie – spotkanie w sprawie nowego wzoru umundurowania

W dniu 11 kwietnia br. w Centrali Spółki Koleje Dolnośląskie S.A. odbyło się spotkanie dotyczące nowego wzoru mundurów dla drużyn konduktorskich, który wzbudza wiele kontrowersji związanych z propozycja nowego koloru koszul.

Nowy wzór umundurowania proponowany przez Pracodawcę możesz zobaczyć tutaj …

Związki zawodowe obecne na spotkaniu nie poparły propozycji pracodawcy wprowadzenia białych koszul przedstawiając Pracodawcy krytyczne argumenty zgłaszane przez pracowników drużyn konduktorskich.  Należy przypomnieć, że Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu przeprowadził wśród pracowników drużyn konduktorskich ankietę, z której wynika, że ponad 84% ankietowanych popiera obecnie obowiązujący kolor koszul (czerwony).

Przedstawiciel Pracodawcy przedstawił stronie społecznej problemy związane z czerwonym kolorem koszul argumentując decyzje zmiany koloru tym, że obecnie w Polsce jest tylko jeden producent koszul w tym kolorze (spośród firm, które przystępują do przetargu). Koszule tego producenta szyte są z materiału sprowadzanego z Bułgarii co ma znaczenie na cenę i dobrą jakość materiału.

W najbliższym czasie Pracodawca ma przedstawić związkom zawodowym propozycję nowego wzoru koszul w kolorze niebieskim identyczny z tym, jaki mają kontrolerzy działu handlowego i instruktorzy.

Z ankiety przeprowadzonej przez Związek po zakończeniu ww. spotkania wynika, że 91% respondentów popiera koszule w kolorze czerwonym, 7% ankietowanych popiera kolor niebieski, 2 % opowiedziało się za kolorem czarnym.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu podczas spotkania reprezentowały kol. Katarzyna Kolczycka-Nowodyła, przewodnicząca OZZPT MOZ przy PKP Intercity S.A., Komisji Oddziałowej w Kolejach Dolnośląskich i kol. Marta Domagała, wiceprzewodnicząca OZZPT MOZ przy PKP Intercity S.A., Komisji Oddziałowej w Kolejach Dolnośląskich.

Opracowanie: Robert Kwiatkowski

Udostępnij wpis: